Ana Sayfa / Eşarp & Şal / Eşarp Seçme ve Kullanma Kılavuzu

Eşarp Seçme ve Kullanma Kılavuzu

Eşarplar biz tesettürlü kadınların olmazsa olmazlarından. Bununla birlikte hem ülkemizde hemde dünyada eşarplar aksesuar olarak da kullanılmaya başlandı.

Şalların yaygınlaşması ile birlikte pabucunun dama atılmış olduğunu düşünsek de eşarp olmazsa olmazlarımızdan. Tok kumaşı ile önü bozulmayan twil eşarplar, akıp giden ipek eşarplar, ipek-saten eşarplar arasından kendi zevkinize ve yaşam tarzınıza uygun olanı kolaylıkla seçebilirsiniz.

Evet, yaşam tarzınız da eşarbınızın dokusunu belirleyen etkenlerden biri. Örneğin; sabah erken kalkıp işe gitme telaşı ile hazırlanıyorsanız kolaylıkla şekil alan twil eşarplarıkullanmalısınız.

Gelelim eşarp kullanırken yapılan hatalara. Kıyafetinizi eşarbınızın içindeki tonlara göre seçin. Ve bu en fazla iki renk kombinasyonu olsun. Desenleri match etme konusunda kendinize güvenmiyorsanız ve eşarbınız desenli ise kombininizdeki diğer parçalarda desen kullanmayın.

İşe giderken daha geometrik desenler, özel günlerde daha yumuşak geçişli desenler kullanmanızı öneririm. Geometrik desenler sizi her zaman daha genç gösterir. Tabii çok karışık olmamasına dikkat edin.

Eşarp kullanırken bir püf nokta da yüzünüze en çok yakışan rengi eşarbın önüne doğru getirip bağlayın. Eşarbınızın arkası mendil kadar küçük olmasın, bırakın deseni gözüksün, bırakın omuzlarınıza kavuşsun.

Desenli eşarp kullanmak istemiyorsanız ya da şaldan eşarba geçiş yapmak istiyorsanız ya da desenli bir kombin yaptıysanız imdadınıza düz renk eşarplar yetişiyor. Kullanımı kolay, kombin yapması kolay.

Bir de en sevdiğim desen olan, içinde zincir-kemer-püskül bulunduran eşarplar. Yakışmayacak kadın tanımıyorum.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte eşarplar da nasibini aldı. Nano teknoloji kullanılarak üretilen eşarplar su ve leke tutmuyor. Test ettim, onayladım. Yağmurlu havalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Bone seçiminiz her zaman pamuklu kumaştan yana olsun. Eşarbınızın rengine uygun bir renk seçebilirsiniz. Siyah bone genelde bütün eşarplara yakışır.

Saten bonelerden beş metre uzak durun. Bonenizi saçınızın tam bitiş noktasından bağlayın, alnınızın ortasından değil.

Ve bir de devasa büyüklükteki topuzlardan vazgeçin. Başınızı sağa sola çevirdiğinizde ya da mesaj yazarkenki o görüntünüz felaket. İnanın ki olan güzelliğinizi puf diye söndürüyorsunuz.

Hakkında: Simanur Balay

2007 yılından beri kişisel tumblr profili ile ilgilenen ve simanur.com projesi ile bizleri kırmayarak yayın hayatına tekrar aktif olarak başlayan Simanur Balay, 1988 Doğumlu ve Ankara istanbul arasında yaşamakta. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Tumblr hesabı artık devredışı kendisine sitemizde rastlamak mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir