Ana Sayfa / Tesettür Giyim / Tesettür Kombinler / Kış Meyvelerinden İlham Alan Tesettür Kombini

Kış Meyvelerinden İlham Alan Tesettür Kombini

2015-2016 Sonbahar-Kış sezonuna meyvelerin renkli dünyası damgasını vuruyor. Portakal, mandalina, nar, greyfurt, muz, kivi…Dünya moda otoriteleri 2015-16 kışını işte bu canlı meyve renklere adıyor! Peki kıyafetlere yansıtması bilgi ve tecrübe isteyen bu renkleri kombinlerimize nasıl yansıtırız? Cevabını Yesiltopuklar.com moda editörlerinden öğrenin!


Binlerce yıllık hikâyesi ile Türkülere konu olmuş narın insan sağlığına faydaları saymakla bitmiyor. Bereketin de sembolü olan nar, rengi ile de bu kış kombinlere ilham veriyor.

Kış mevsiminde kullanmayı en sevdiğimiz kumaş çeşidi ise hiç şüphesiz deri! Nar kırmızısı renginde Gucci deri uzun etek ile kombinleyeceğiniz yün triko kazağı siyah botlarla tamamlayarak şık bir kış stili oluşturabilirsiniz. Yine siyah deri birceket ise stilinizin tamamlayıcısı olacaklar.

Portakalın yararı C vitaminiyle sınırlı değildir. Öyle ki portakal içerdiği 20’den fazla cevherlerle, manavlarda değil, eczanelerde satılması gereken gerçek bir ilaçtır, iksirdir… Kış aylarında hem katı olarak hem de içecek olarak bolca tükettiğimiz portakal rengi ile de kombinlere ilham veriyor.

Baskı desenlerinin yükselişte olduğu yeni bir dönem başlıyor.Marc by Marc Jacobs bu trendi göz önünde bulundurarak harika bir elbiseye imza atmış. Siz de bu kış portakal renklerini içinde barındıran böyle bir elbiseye sahip olmalısınız. Saportif stili tamamlayacak olan parçalar ise spor ayakkabılar ve yine portakal renginde büzgülü bir çanta!

Onlarca faydasına rağmen limonu bütün olarak yemek bazılarımız için ekşi tadı nedeniyle imkansız olabilir; ancak limonu su ile karıştırarak, çayınıza ekleyerek, salatalarınızda kullanarak da tüketebilir ve vitamin deposundan yararlanabilirsiniz. Bu kış limonu sadece gıda olarak görmüyor kıyafetlerimize rengi ile de vitamin katmasını istiyoruz.

Nasıl ki besin olarak limonu bütün tüketmiyorsak kıyafetlerimize,kombinlerimize de limon rengini taşırken bütün olarak taşımıyoruz. Biz özellikle siyah ile limon sarısı rengini kombinlemeyi çok seviyoruz. Peter Pilotto koleksiyonundan seçtiğimiz şerit desenli uzun hırkayı limon sarısı eşarp ile kombinledik. Koyu yeşil çanta ise kombine artı bir enerji katıyor.

1900’’lü yılların hemen başlarında Çin’in güneyinden dünyaya yayılan kivi, tam bir vitamin deposu. Dünya tarafından tarihsel süreç içerisinde bakıldığında oldukça yeni sayılabilecek bir dönemde tanınmaya başlayan kivi rengini kombinlerinize taşırken iddialı olmanızda fayda var.

Yeşilin her tonunu seviyoruz. Kivi yeşili ise farklı yeşil tonlarıyla dakombinlenebilen harika bir renk. Delpozo triko kazağı yine yeşil tonalrında kalem etek ile tamamladık. Renkli giyinmenin hakkını vermek istiyorsanız fuşya tonlarında çanta ve ayakkabı seçiminde bulunabilirsiniz.

Hakkında: Simanur Balay

2007 yılından beri kişisel tumblr profili ile ilgilenen ve simanur.com projesi ile bizleri kırmayarak yayın hayatına tekrar aktif olarak başlayan Simanur Balay, 1988 Doğumlu ve Ankara istanbul arasında yaşamakta. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Tumblr hesabı artık devredışı kendisine sitemizde rastlamak mümkün.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir