Ana Sayfa / Aile & Yaşam / Tesettür ve Kadın / Şal Eşarpın Tahtını Sallıyor

Şal Eşarpın Tahtını Sallıyor

Teknolojinin gelişmesi ile istenilen şekilde tasarlanıp milimetrik olarak lazer makinelerde kesilen şallar ipek eşarpların tahtını sallıyor gibi görünüyor. Halkın tabiri ile Lazer Şallar bu yaz piyasayı adeta ele geçirdi. Arada bir boyun bölgesine takılan aksesuar olmaktan çıktı, adeta eşarbı unutturdu.

Önce tek renk şal modelleri daha yoğunken yavaş yavaş ipek şallarda da desenler belirmeye başladı. Lazer kesim tekniği ve şalın bir araya gelmesiyle ortaya çıkan ürünlerin çok şık olduğu konusunda herkes hemfikir. İpek şalların ucunda püskül yerine lazer kesim ile desenler oluşturulması bir akıma dönüştü. Fatih’teki mağazaların ön raflarında pahalı ipek eşarplarla aynı yeri paylaşmayı hak edecek kadar sevilmiş durumdalar.

Bu yaz şallarda genellikle turkuvaz, vişne, pudra, narçiçeği tonları hâkimdi. Lazer kesim şallar, özellikle sade kıyafetlerle şık bir ikili oluşturuyor şüphesiz. Davet kıyafetleriyle tam bir uyum içinde. Düğün ve davetlerin vazgeçilmezi oldu.

Tekbir Giyim, yazın ilgi gören lazer kesim şalların kış versiyonlarını üretmiş bile. Kumaşlar kışa uyumlu olarak seçilmiş, renklerde ise gri, siyah, kırmızı, bordo, tarçın hâkim. Şalının rengini söyle, nereli olduğunu söyleyelim…
İnternetten alışveriş, tesettür giyim kullanıcısı için çok yeni. Fakat görünen o ki yeniliklere hızlı adapte oluyoruz. Malum şallarda da yeni desenler ve tasarımlar internetten yayılıyor. Peki Türkiye’de kimler hangi renk şalları alıyor?Sizler için bunu araştırdık, işte sonuçlar.

  • İstanbul’un tercihi pudra rengi. Ama turkuvaz ve griyi de ihmal etmiyorlar.
  • Başkent Ankara ciddiyetini bozmuyor: Gri, yeşil, kahverengi ve lacivert gibi resmi tonlar hakim.
  • Bursa’da ise bizi bir sürpriz bekliyor. Çünkü artık Yeşil Bursa’nın rengi mavi.
  • İzmir’de; kırmızı, beyaz, altın sarısı renkler önde gidiyor.
  • Konya’da renkler değil desenler öne çıkıyor. Desenli ve çizgili şallar tercih ediliyor.
  • Mardin; şalların etkisiyle mor ve kahve tonlara bürünüyor.
  • Adıyaman’da toprağın özlediği renk yeşil önde.
  • Balıkesir’de krem renk tercihi öne çıkıyor.

Hakkında: Simanur Balay

2007 yılından beri kişisel tumblr profili ile ilgilenen ve simanur.com projesi ile bizleri kırmayarak yayın hayatına tekrar aktif olarak başlayan Simanur Balay, 1988 Doğumlu ve Ankara istanbul arasında yaşamakta. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Tumblr hesabı artık devredışı kendisine sitemizde rastlamak mümkün.

Öne Çıkanlar

Gizia Eşarp Modelleri

Gizia Eşarp 2016 GIZIA, 2016 Yaz Eşarp Koleksiyonu ile başınıza çiçeklerden bir taç takıyor… Gizia‘nın ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir